Teknik Bültenler

Boya ve yalıtım uygulamalarında kimi zaman, çevresel şartlardan veya uygulama şartlarından kaynaklanan alt yüzey sorunları ile karşılaşılabilmektedir. Ayrıca bazı konularda tüketicilerimiz, en iyi uygulama yöntemleri ile ilgili bilgi sahibi olmak istemektedirler. Teknik bültenlerimizle, uygulama yapan ya da son tüketici olarak ürünlerimizi tercih eden müşterilerimizin ürünlerimizden kaynaklanmayan sorunlarının çözüm yöntemleri, ya da henüz uygulamaya başlamadan önce ileride problem oluşmaması ve kaliteli iş sonuçları çıkması için alınması gereken önlemler hakkında daha fazla teknik bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Detaylar için lütfen aşağıda verdiğimiz linkleri ziyaret ediniz.

1) İnşaat boyaları uygulama kuralları: Bu bültende inşaat boyaları uygulama sistemindeki püf noktalara değinilmekte, uygulama kalitesinin ve müşteri memnuniyetinin arttırılabilmesi için yapılması gereken kritik detaylar hakkında bilgi verilmektedir. Sorunsuz bir iş sonucu için nasıl bir boya sisteminin uygulanması konusunda bilgilendirme yapılmaktadır.

İnşaat boyaları uygulama kuralları

2) Beyazlanma-çiçeklenme: Bu bültende kullanılan malzemelerin kuruma süreleri ve cephe yüzeylerinin uygulamaya hazır olmaması sonucu, özellikle iş bittikten sonra sık karşılaşılabilen beyazlama probleminin yaşanmaması için öncesinde yapılması gerekenler hakkında uyarılar yer almaktadır.

Beyazlanma-çiçeklenme

3) Yağmur izi: Bu bültende, nadir olarak rastlanılan fakat dış cephede kötü görüntülere sebep olan ve aslında boyadan kaynaklanmayan, özellikle yağmur sonrası ortaya çıkan izlerin oluşma sebebi ve alınması gereken önlemler ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Yağmur izi

4) Renk solması: Bu bültende rengin, güneş ışığından nasıl etkilendiği, bu etkilerin kaliteli ve garantili boya ürünleri ile nasıl aşılabileceği hakkında bilgiler yer almaktadır.

Renk solması

5) Sıcak veya soğuk havalarda boya uygulamaları: Bu bültende hava sıcaklıklarının boya uygulamalarını nasıl etkileyebileceği, sorunsuz uygulamalar için ne gibi önlemler alınması gerektiği ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Sıcak veya soğuk havalarda boya uygulamaları

6) Renk bilgisi: Bu bültende rengi etkileyen faktörler, renk seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli detaylar hakkında bilgiler yer almaktadır.

Renk bilgisi

7) Boyada pH etkisi: Bu bültende, çimento esaslı beton, sıva, hazır sıva gibi malzelerin pH değerlerinin boyayı nasıl olumsuz etkilediği ve bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak için ne gibi önlemler alınması gerektiği ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Boyada pH etkisi


8) Dış cephelerde yosun&küf&mantar oluşumu::Bu bültende, bina dış cephe yüzeylerindeki yosun&küf&mantar oluşumlarının sebebi, yüzeylerin temizliği ve ne gibi önlemler alınabileceği ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Dış cephelerde yosun&küf&mantar oluşumu
Teknik Bültenler
Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM